Svetainė naudoja slapukus (ang.: cookies) !

Slapukai reikalingi, kad svetainė veiktų ir kad galėtumėte naudotis jos funkcijomis: ją naršyti, prisijungti prie svetainės ir t.t.
Taip pat svetainė naudoja trečiųjų šalių slapukus svetainės lankomumo analizei (Google analytics).
Šie ir būtinieji slapukai negali būti išjungti.

Stažuotė Cuxhaven Valdorfo darželyje

Erasmus+ programa suteikia švietimo ir mokymo specialistams galimybę tobulinti savo įgūdžius ir dalintis gerąja praktika su kolegomis iš kitų Europos šalių. Vienas iš tokių projektų vyko Cuxhaven mieste, Vokietijoje, kurio metu keturios mūsų darželio pedagogės lankėsi ir atliko praktiką Cuxhaven Valdorfo darželyje.

img 1e10f7a0fc6cb7169038e975be17f212 v

Plačiau...

Įgyvendinant Erasmus+ projektą

Įgyvendinant Erasmus+ KA1 projektą „Sėkmingos įtraukties link pasitelkiant dėmesingumo praktikas“ (ang. „Towards successful inclusion through Mindfulness“), Kauno Valdorfo darželio „Šaltinėlis“ bendruomenė nuo 2023 m. rugsėjo mėn. pasirinko inovatyviais metodais tobulinti darbuotojų, tėvų ir vaikų socialines emocines kompetencijas, taikyti dėmesingumo (Mindfulness) praktikas ugdyme (grupės ir lauko erdvėse), tokiu būdu kuriant įtraukią, saugią ir emociškai sveiką aplinką. 

Norime pasidalinti patirtimi, kurią iš Barselonos parsivežė pedagogės (ikimokyklinio ugdymo mokytoja ir psichologė), dalyvavusios ten vykusiuose Europass mokytojų akademijos (Europass Teacher Academy) organizuojamuose kursuose „Įsisąmonintas dėmesingumas (Mindfulness) mokytojui: praktinis požiūris“

Plačiau...

Kviečiame į talką

Mieli darželio bendruomenės nariai ir bičiuliai,
Aplinkos tvarkymo grupės nariai džiaugiasi galėdami vėl Jus pakviesti
Balandžio 20 d., šeštadienį, 9.00 val. į
PAVASARINĘ DARŽELIO TALKĄ
Esame įstaiga, pripažinta (2016 m., 2022 m.) kaip geriausiai tvarkanti edukacines aplinkas Lietuvoje. Išlaikydami šį aukštą įvertinimą kurkime unikalias ir kūrybiškas aplinkas vaikams.
Kartu mes galime daugiau!

p1018111 collage

Kviečiame aplankyti

Kviečiame aplankyti mūsų darželio 4-6 m. vaikučių
kūrybinių darbų parodą
„Mūsų kiemo Velykos“
V. Kudirkos viešosios bibliotekos Girstupio padalinyje

img 20240325 113422

Plačiau...

Kalėdinė gerumo akcija

      Kiekvienais metais, artėjant gražiausiai metų šventei šv. Kalėdoms, mūsų darželio bendruomenė organizuoja Gerumo akcijas.
     Šiemet, bendradarbiaudami su Kauno arkivyskupijos Carito organizacija, rinkome ir dovanojome priemones meninei veiklai ir žaislus globojamiems vaikams, kurie turėjo sunkumų bendrojo lavinimo mokykloje, nes turi spec. poreikių; vaikų dienos centro „Angelų palėpė" našlaičiams, globojamiems ir įvaikintiems bei ukrainiečių pabėgėlių vaikams.

img 20231219 161452

Prisimenant Žibintų šventę

Šviesa, jaukumas ir bendrystė – tokiais žodžiais norisi apibūdinti jausmus ir nuotaiką, kurie lydėjo nuo pat darželyje vykusios Žibintų šventės pradžios ligi pabaigos.

2    4

Plačiau...

Kaip paskatinti domėjimąsį knygomis?

Darželio priešmokyklinukai lapkričio 13 d. dalyvavo Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Girstupio padalinio organizuotame renginyje "Auštant", skirtame Šiaurės šalių literatūros savaitei. Vaikai klausėsi skaitomos ištraukos iš Astrid Lindgren knygos „Naujos Emilio išdaigos“, aplankė bibliotekoje vykstančią parodą, vartė knygeles, bendravo su bibliotekos darbuotojais. Nuoširdžiai dėkojame mūsų socialiniams partneriams - Girstupio bibliotekai už galimybę nuolat dalyvauti skaitymą ir domėjimąsį knygomis skatinančiose veiklose.

img 20231113 103856  img 20231113 102822  img 20231113 111539

Kviečiame į paskaitą

KVIEČIAME
į vakarinę paskaitą

„Šiuolaikinės vaikystės iššūkiai ir Valdorfo pedagogika“

Spalio 4 d.(trečiadienį), 17.30 val.,
Kauno Valdorfo darželyje „Šaltinėlis"
(K. Baršausko g. 84)

Plačiau...

Dėmesio!

Rugsėjo 13 d., trečiadienį, 17.30 val. įvyks

Visuotinis darželio bendruomenės narių susirinkimas.

Bus aptariami aktualūs vaikų ugdymo ir kiti darželio veiklos klausimai.
Kviečiame aktyviai dalyvauti.

Susitikime vėl...

Informuojame, kad po vasaros atostogų, nuo rugpjūčio 01 d., veiks lopšelio (5 grupė) ir trys darželio grupės: 2 gr. - "Žilvičio" lopšelio-darželio vaikams; 3 gr. ir 4 gr.
Nuo rugpjūčio 14 d. atidaroma ir 1-oji grupė. Maloniai laukiame sugrįžtant.

6a010535f1aa0b970c011571aac2c9970b

Vasaros atostogos

Informuojame, kad Valdorfo darželis „Šaltinėlis" nuo liepos 1 d. iki 31 d. nedirbs (įsakymas Nr.35-46 „Dėl ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių veiklos 2023 metų vasarą“)

svetainei

Vaikų saviraiška projektuose

Šių metų pradžia gausi įvairiais meniniais, socialiniais, pažintiniais projektais, į kuriuos aktyviai įsitraukė ir mūsų darželio vaikai bei mokytojos.


trakų pilis rugilė jurelytė 6 mjpeg   phoca thumb m tautines juostos 1   phoca thumb l 1

Plačiau...

GATE projektas. Kaip ugdyti talentingus vaikus?

222

Darželio pedagogai, dalyvaudami Erasmus+ projekte ir siekdami kokybiško ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo ir sėkmingo mokymosi starto pradinėje mokykloje bei tęstinumo ugdant gabius ir talentingus vaikus, adaptuos, pritaikys ir integruos į ugdymo turinį naujas metodikas, sužinos, kaip atpažinti gabius ir talentingus vaikus, įgis naujų gebėjimų ir įgūdžių.

Dėkojame darželio alumnei Vidai Drąsutei už pagalbą rengiant ir įtraukiant į tarptautinius projektus

Plačiau...

Atmintis gyva, nes liudija

Kartu su visa Lietuva Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – prisijungėme prie penkioliktą kartą Lietuvoje vykstančios pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. 8 val. dešimčiai minučių languose uždegėme žvakeles.

img 20230113 0806451

Iš EITA apdovanojimų sugrįžus

Spalio 25 -26 dienomis darželio atstovė, kartu su trimis Lietuvos ir 98 Europos Sąjungos švietimo institucijų atstovais, Europos inovatyvaus mokymo apdovanojimų (EITA) laureatais, dalyvavo EITA renginyje Briuselyje.

img 20221025 1

Plačiau apie įspūdžius iš EITA apdovanojimų Briuselyje skaitykite čia

Joga vaikams

Jau nuo gegužės mėn. darželyje vyksta įdomūs, įtraukiantys jogos užsiėmimai vaikams. Pradžioje tai buvo pažintiniai susitikimai, o nuo rugsėjo 1-osios visų grupių vaikai kiekvieną savaitę jogos užsiėmimų metu žaidimo forma mokosi koncentruotis į savo pojūčius ir atsipalaiduoti, taisyklingai kvėpuoti, lavina koordinaciją, kūno lankstumą, mokosi labiau pasitikėti savo jėgomis bei suprasti kitus.

image 1    image 50443009

Mieli darželio bendruomenės nariai, daugiau apie jogos naudą vaikams galite paskaityti/sužinoti darželio e.svetainės prisijungusiųjų paskyroje „Sužinok“

Tradicinis Mykolinių žygis

Visus didelius ir mažus, esamus ir buvusius bendruomenės narius
KVIEČIAME Į TRADICINĮ BENDRUOMENĖS ŽYGĮ
Spalio 1 d., šeštadienį,
Keliausime Laumėnų pažintiniu taku

screenshot 1

Plačiau...

„Saulė sodą pasodins"

Šiandien, birželio 21 d. darželyje vyko Rasos šventė. Vaikai ir mokytojos pasinėrė į paslaptingą šventinę nuotaiką: puošėsi iš gėlių nupintais vainikais, dainavo dainas, žaidė žaidimus, šoko ratelius, klausėsi „pranašingo gegutės kukavimo", sužinojo surištos kupolės magiškus burtus... Šventę lydėjo vandens, ugnies, mitų ir senųjų papročių simbolika, kuri skatina ryšį su gamta, lietuvių liaudies tradicijomis...
varteliai1
svente.jpg  

   

Kolegų vizitas

Gegužės 24 d. mūsų darželyje lankėsi Šilutės lopšelio-darželio „Žibutė" komanda. Vizito metu buvo aptarti Valdorfo grupės veiklos principai, aplinkos kūrimo ypatumai, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Džiaugiamės, kad Šilutės lopšelyje-darželyje „Žibutė" toliau tęsiamos Valdorfo pedagogikos idėjos. 

20240524 122849

 

 

Įvadinė paskaita

 Mieli būsimų darželinukų tėveliai,
gegužės 8 d., trečiadienį, 17.30 val. kviečiame į paskaitą
„Valdorfo pedagogika-kas tai? Mitai ir tikrovė apie vaikų ugdymą Valdorfo darželyje”

Paskaitos metu sužinosite apie esminius Valdorfo pedagogikos principus, darželio veiklos ypatumus, požiūrį į vaiką, kuriamą aplinką darželyje bei pasisemsite žinių ir idėjų vaikų ugdymui namuose.
Mielai lauksime ir jau lankančių darželį vaikučių tėvelių, norinčių atnaujinti savo žinias apie Valdorfo pedagogiką.

Erasmus+ Islandijoje. Aušros ir Eglės dienoraštis

Kovo 24-31 dienomis mes, Kauno Valdorfo darželio mokytojos Eglė Supronaitė ir Aušra Žilinskaitė-Kaušinienė, dalyvavome Reikjavike, Islandijoje, vykusiuose novatoriškuose 7 dienų tarptautiniuose pagal "Erasmus+" programą vykusiuose kursuose „Specialieji poreikiai ir įtraukusis ugdymas“ (orig."Smart Teachers Play More"), kur mokėmės ir dalijomės idėjomis bei patirtimi su kolegomis iš 18 šalių. 

picture1

Mokymų metu, siekiant, kad grįžus neišblėstų visi prisiminimai, ne tik vakarais apibendrindavome prabėgusią dieną, bet ir pildėme dienoraštį, kurio ištraukomis norime pasidalinti (skaityti)

 

Esami ir būsimi Lietuvos gynėjai

  Kovo 8-osios rytą į mūsų darželį atvyko Lietuvos kariuomenės kariai-savanoriai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės. Susitikimas skirtas Kovo 11-osios, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, vaikų pilietiškumo kompetencijos ugdymui, bendruomeniškumo ir patriotinių jausmų stiprinimui.

20240308_110815.jpg

   20240308 111941   20240308 105630 

   

Plačiau...

Lietuvių kalbos dienų renginiai darželyje

Lietuvių kalbos dienų renginiai darželyje

 Valstybinė lietuvių kalbos komisija šiemet, kaip ir kiekvienais metais, vasario-kovo mėn. inicijavo viso pasaulio lietuvių bendruomenėse, mokyklose, darželiuose organizuoti renginius, skirtus lietuvių kalbai, Lietuvos kultūrai ir istorijai. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir mūsų darželio bendruomenė. 

2  3   

Plačiau...

Viešnagė mokykloje

Sausio 31 d. darželio priešmokyklinukai lankėsi Kauno „Nemuno" mokykloje, susipažino su mokykla ir būsimomis pirmos klasės mokytojomis, stebėjo „Nykštuko" teatro spektaklį. 
Dėkojame mokyklos direktorei ir mokytojoms už kvietimą ir svetingumą, įdomią bei prasmingą patirtį.

img_6900.jpg   img 20240131 102104

Pažinkime lietuviškas pasakas

Mūsų darželis atsiliepė į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos kvietimą dalyvauti Lietuvių kalbos dienose. Mokytojos numatė įvairius renginius, kuriuose bus kalbama apie Lietuvos istoriją, kalbą ir kultūrą.
Sausio 17 d. darželio priešmokyklinukai lankėsi Vaikų literatūros muziejuje, dalyvavo edukacijoje „Mergytė ieško pasakos”. Vaikai klausėsi įdomių pasakojimų, susipažino su lietuvių autorių kūrinių, skirtų vaikams, herojais, spėliojo, kokiose pasakose jie gyvena, persirengę personažų drabužiais judesiu iliustravo skaitomas ištraukas.

img 20240117 100657   

 img 20240117 104449

Praūžė Kalėdinė mugė

Lapkričio 30 d. vakarą darželyje skambėjo dainos, spindėjo šypsenos, sklandė pasaka, kvepėjo meduoliais ir bičių vašku, mažose dirbtuvėlėse buvo kuriami gražūs stebuklai - kalėdiniai žaisliukai, dekoracijos... o savo jėgas ir laimę galima buvo išbandyti taiklumo žaidime ir loterijoje... Taip smagiai darželyje šurmuliavo Kalėdinė mugė, kviesdama vaikus, tėvelius, mokytojas pabūti ne tik jaukioje bendrystėje, bet ir įsitraukti į Kalėdų gerumo akciją.

img 20231130 170158 img 20231130 182931

Plačiau...

Turininga ekskursija

Lietingą lapkričio popietę, smalsūs Kauno Valdorfo darželio “Šaltinėlis” vyriausieji vaikai palikę savo besiilsinčius draugus darželyje, iškeliavo į Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejų, kur juos pakvietė ten dirbanti Sauliaus močiutė. Priešmokyklinukai turėjo smagią ir įtraukiančią kelionę edukacijoje „Gyvūnų namai namučiai gamtoje”, išgirdo ir sužinojo daug naujo apie gyvūnus, jų gyvenamas vietas, atliko užduotėles.

picture3   picture1

Plačiau...

Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!

Darželio priešmokyklinukai kartu su meninio ugdymo mokytoja Viktorija Berezneva, mokytojomis Žiede Marcinkevičiene, Aurika Razomaitiene ir ugdytinio mama Kristina Paulauskaite Ramonaitiene 2023 m. spalio 2 – 13 d. dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo ir švietimo pagalbos įstaigų kūrybiniame PROJEKTE – AKCIJOJE „PADOVANOKIM GERĄ NUOTAIKĄ IR ŠYPSENĄ!“, kuris buvo skirtas Pasaulinės psichikos sveikatos dienos minėjimui.

img 4280 collage   20231009 193048

Plačiau...

Rudens šventė

Kviečiame visus,
mažus ir didelius darželio bendruomenės narius į

Rudens derliaus šventę,

kuri vyks rugsėjo 14 d., ketvirtadienį, 17.00 val.

Lauksime visų su gera nuotaika :-)

image.1png

Vėl Rugsėjis...

Rausvais epušėlių lapeliais
Sumirgo šaltinių vanduo.
Skambėdamas kriaušių varpeliais
Ateina geltonas ruduo.
                    (M.Vainilaitis)

Mieli vaikučiai ir tėveliai,
Laukiame visų sugrįžtančių į darželį po vasaros atostogų.
Vėl kartu leisime dieneles, kupinas žaidimų ir atradimų, naujų patyrimų ir smagių nuotykių...
Rugsėjo šventė vaikučiams vyks rugsėjo 1-ąją, penktadienį,
nuo 10.00 val. darželio salėje

kiekvienai grupei atskirai (išskyrus lopšelio grupę)
Šventėje kviečiami dalyvauti tik naujų vaikučių tėveliai
Iki susitikimo

5555555

Naujos patirtys su Erasmus+

Jau trečią kartą (!) tobulėsime kartu su Erasmus+. Šiemet gautas finansavimas projekto „Sėkmingos įtraukties link pasitelkiant dėmesingumo praktikas“ 2023-2024 m. įgyvendinimui. Šis projektas atliepia Lietuvos švietimo strategiją ir užtikrina darželio strateginio tikslo 2022–2024 metams – patobulinti vaiko ugdymo(si) kokybę, plėtojant įtraukųjį ugdymą, įgyvendinimą.

en funded by the eu pos

Plačiau...

Svečiai iš Rumunijos

Darželis ir toliau dalyvauja Erasmus+ projektuose. Gegužės 16-19 d. darželyje svečiavosi ir darbo stebėjimo praktiką atliko Erasmus+ KA1 projekto "Luminisul Verde!"  trys dalyvės iš Rumunijos.

p1018133

Plačiau...

Atvirų durų savaitė

000

Gegužės 15–19 dienomis nuo 10 iki 18 valandos Kauno ikimokyklinėse įstaigose,
mokyklose-darželiuose ir kitose švietimo įstaigose, vykdančiose ikimokyklinio ir
priešmokyklinio ugdymo programas, vyks atvirų durų dienos „Darželiai kviečia“.
Kviečiame šeimas, namuose auginančias mažamečius vaikus, pasinaudoti puikia proga
parinkti vaikui tinkamiausią ugdymo įstaigą.
Dėl apsilankymo skambinti telefonu 837 451426
Gegužės 17 d. 17.00 val. kviečiame į atvirą paskaitą „Valdorfo pedagogika. Kas tai?“

Plačiau...

Darželis - InCrea+ projekto dalyvis

111

Mūsų darželis tapo tarptautinio InCrea+ (Įtraukusis kūrybingumas ugdant meninius gebėjimus) projekto (angl. INclusive CREAtivity through Educational Artmaking) asocijuotu partneriu. Tai puiki proga įsilieti į projektą, sužinoti daugiau apie įtraukųjį ugdymą, meninių veiklų galimybes įtraukiojo ugdymo stiprinime, bendrauti ir bendradarbiauti.

Plačiau...

Projektai įkvepia ir ugdo

Lapkričio - gruodžio mėn. kartu su bendradarbiavimo partneriais - Vilkaviškio r. Kazimiero Baršausko mokykla-daugiafunkciu centru ir Ukmergės lopšeliu-darželiu „Nykštukas“ - įgyvendinome ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų socialinį-meninį projektą „Su šiltais kalėdiniais linkėjimais“, kurio nuostatos pakvietė kurti Kalėdų laukimo nuotaiką, sukuriant sveikinimo atvirukus nežinomam, tolimam draugui. Vaikai kūrė, piešė, klijavo atvirukus, rašė sveikinimų žodžius, linkėjimus kitų įstaigų (projekto partnerių) draugams ir su nekantrumu laukė jų dovanojamų atvirukų, kurie džiugino kiekvieno širdelę...

  kalėdinis atvirukas nykštuko atvirukas  kalėdinis atvirukas vilkaviškio šaltinėlis šaltinėlio

Plačiau...

Kalėdinė mugė

KVIEČIAME Į KALĖDINĘ MUGĘ
2022 m. Gruodžio 15 d., 17:00 val.

kalediniai imbieriniai meduoliai 546c76885eba7

KVIEČIAME ATVYKTI VISUS -
VAIKUČIUS, MAMYTES IR TĖVELIUS,
MOČIUTES IR SENELIUS,
SESUTES IR BROLIUKUS
TURININGAI PRALEISTI LAIKĄ
K A R T U!

Plačiau...

Pažintis su mokykla

Lapkričio 3 d. darželio priešmokyklinukai ir vyresnieji vaikai lankėsi LSMU gimnazijos filialo Pradinės mokyklos organizuojamose "Rudens edukacijose". Vaikai susipažino su mokyklos aplinka, išmoko pasisveikinti ir susipažinti prancūzų bei anglų kalbomis, atrado gamtos mokslų stebuklus, pabandė suvaldyti teniso raketę su kamuoliuku, dainavo daineles muzikos klasėje.

1

Plačiau...

Aukštas darželio projekto įvertinimas

Dalinamės džiugia žinia – Kauno Valdorfo darželis „Šaltinėlis“ paskelbtas Europos novatoriško mokymo apdovanojimo (EITA) laureatu.
Džiaugiamės, kad mūsų darželio įgyvendintas ERASMUS+ KA1 projektas „Kūrybiškumo ugdymo kelias: nuo ugdytojų link vaikų“ (projekto Nr. 2018-1-LT01-KA101-046895) atrinktas kaip novatoriškiausias Lietuvoje (ikimokyklinio ugdymo įstaigų grupėje), kūrybiškumą ir tvarumą skatinantis projektas.
Nuoširdžiai dėkojame darželio alumnei Vidai Drąsutei už pagalbą teikiant ir įgyvendinant projektą.

Plačiau...

Tapybos paroda

Kviečiame aplankyti mūsų darželio priešmokyklinukų tapybos darbų parodą „Rudens gėrybės“ V. Kudirkos viešosios bibliotekos Girstupio padalinyje.

bibliotekoje 22.09

Plačiau...