Lietingą lapkričio popietę, smalsūs Kauno Valdorfo darželio “Šaltinėlis” vyriausieji vaikai palikę savo besiilsinčius draugus darželyje, iškeliavo į Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejų, kur juos pakvietė ten dirbanti Sauliaus močiutė. Priešmokyklinukai turėjo smagią ir įtraukiančią kelionę edukacijoje „Gyvūnų namai namučiai gamtoje”, išgirdo ir sužinojo daug naujo apie gyvūnus, jų gyvenamas vietas, atliko užduotėles.

picture3   picture1


Pirmasis netikėtumas ir siurprizas vaikų laukė tik išėjus iš darželio, nes visi dairėsi samdyto autobusiuko, su kuriuo pripratę keliauti į išvykas ir edukacijas - šįkart mokytojos Eglė ir Vita pasuko tiesiai į viešojo transporto stotelę, kur laukėme troleibuso ir su juo vykome į muziejų. Tai - pirmas kartas šiais mokslo metais, kai vyriausieji mūsų darželio vaikai - priešmokyklinukai keliauja viešuoju transportu. Vaikų akys degė nustebimu bei džiaugsmu ir kelionės metu visi smalsiai dairėsi per langus, klausėsi, kokia dabar bus stotelė, kur reikės išlipti ir kokį mygtuką reikia spausti norint, kad troleibusas sustotų stotelėje.
Jau su nemažais įspūdžiais išlipę iš troleibuso atkeliavome į Zoologijos muziejų, įsikūrusiame pačiame Kauno centre. Vaikai dairėsi, jiems viskas buvo įdomu. Mus pasitiko Sauliaus močiutė bei mama ir kartu palydėjo į liftą, kuriuo visi užkilome į trečiąjį muziejaus aukštą. Ten mūsų jau laukė edukatorė, kuri nuo pat pradžių suintrigavo pasakydama, kad atvykome į vieną seniausių muziejų Lietuvoje ir kad viešėdami Latvijoje ar Estijoje tokio nerasime, todėl jis gana išskirtinis ir unikalus. Edukatorė visus pakvietė į edukacijų erdvę, į kurią įžengus ir vaikams, ir suaugusiems norisi išsižioti iš nuostabos ir netikėtumo - kaip viskas įdomiai įrengta ir kiekvienas kampelis tiesiog kviečia apžiūrėti ir susipažinti.
Taigi pradėjome smagią ir įtraukiančią kelionę edukacijoje „Gyvūnų namai namučiai gamtoje”. Vaikai susiskirstė į keturias grupes ir susėdo prie medinių stalų, pažymėtų skaičiukais. Pradėjome klausyti pasakojimų apie įvairius gyvūnus ir jų namus gamtoje. Galbūt beveik kiekvienas iš mūsų žinome, kur gyvena voverė arba bebras, bet kaip atrodo genio namas iš vidaus, kokį lizdą susisuka paukštelis įdomiu pavadinimu - remeza, bei kokia pelytė yra tokia maža ir lengva, kad ją išlaiko net ploniausia smilga ir ant jos ta pelytė “pasistato” sau namelį - tikriausiai nedaugeliui teko girdėti, o kur jau proga visa tai pamatyti. 

Išgirdome daug naujo ir pamatėme nemažai gyvūnų namučių, todėl atėjo laikas įtvirtinti savo žinias. Pirmiausiai edukatorė pakvietė prie didelio gamtos žemėlapio, kur kiekvienam gyvūnėliui, apie kurį vaikai išgirdo pasakojimą, reikėjo surasti tinkamą vietą, kurioje tas gyvūnas gyvena. Mūsų priešmokyklinukai šauniai prisiminė ir išmoko, ką edukatorė pasakojo ir visi gyvūnai rado savo namelius. Šios edukacijos metu integraliai ugdėme komunikavimo, kultūrinę, pažinimo, pilietiškumo, skaitmeninę ir socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos kompetencijas.

Pabaigai liko nepamiršti, ką išmokome ir gautose knygelėse tinkamai suklijuoti lipdukus bei prisiminti, na kaipgi tas paukštelis vadinasi. Ar prisimenate? :)

Kupini įspūdžių bei naujų žinių padėkojome visiems mus priėmusiems darbuotojams ir pažadėjome kitą kartą į muziejų sugrįžti apžiūrėti eksponatų, kurie manome, bus tikrai ne ką mažiau įdomesni nei ši edukacija.

Labai ačiū Sauliaus mamai ir močiutei už tokią puikią idėją ir pagalbą organizuojant šią smagią ir informatyvią edukaciją!

                                                                                                                                                 Mokytojos Eglė ir Vita

picture2   picture4