Sausio-kovo mėn. 4 grupės vaikučiai dalyvauja respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų...“, skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Konkurso organizatorius - Kauno tautinės kultūros centras.

girnos
Atspėkite mįslę - Kas kramto be dantų?

Atsakymas – Girnos :-)
Prieš keletą metų į mūsų darželį atkeliavo didelė dovana – girnos. Jos autentiškos, iš Aukštaitijos regiono. Darželiui girnas surado ir padovanojo tėtis Giedrius. Mes iki šiolei jam labai dėkingi.
Girnos senos, matyt, ne vienai kartai tarnavusios. Joms išjudinti neužtenka vien vaikelių rankų, reikia ir suaugusiųjų jėgos. Po tokiomis girnomis tikrai būtų galėjęs apsigyventi senovės baltų namų Dievas – Pagirnis.
Ir dabar girnos savo vietą darželyje suradusios, dažnai vaikiškais balsais kalbinamos. Nuostabu, kad tokios senos girnos gali įkvėpti ir suaugusiuosius, ir vaikus daugeliui nuostabių darželio veiklų: metų rato šventėms (Rudens derliaus šventei, Adventinei mugei), muzikavimui ir dainavimui - skambant malimo, kepimo dainoms mokomės atpažinti grūdus, nepamirštam ir žodyno turtinimo tarmiškais senoviniais žodeliais, patarlėmis, priežodžiais... Darželio vaikai žino, kad rankinės girnos, kuriose grūdai trinami tarp dviejų girnapusių, buvo didelis išradimas. Miltų rupumas priklausė nuo viršutinės girnapusės padėties. Malant rupiai, girnos buvo pakeliamos, o smulkiai – nuleidžiamos. Juk tai tikras stebuklų išgyvenimo laikas, kai sunkiu darbu susimali miltus, užraugi raugą, o tada visas darželis ir sava duonele pakvimpa.