image.png Su vidiniu užsidegimu, noru tobulėti, sužinoti, patirti, tęsiamas tarptautinio Erasmus+ KA1 projekto  „Kūrybiškumo ugdymo kelias: nuo ugdytojų link vaikų“ įgyvendinimas. 

Spalio 22 – 26 dienomis  Aurika Razomaitienė ir Eglė Supronaitė dalyvavo  stažuotėje Valdorfo darželyje  Waldorfhaus für Kinder Großhadern, Miuncheno priemiestyje, Vokietijoje. Pasirinktas darželis turi didelę patirtį vaikų kūrybiškumo ugdymo, pasirengimo mokyklai ir bendradarbiavimo su šeima srityse.

valdorfo darzelyje vokietijoje 001„Praktikos mentorės Claudia ir Susan nuoširdžiai dalijosi savo patirtimi, atsakė į klausimus. Buvo gera, kad jos puikiai įvertino mūsų gebėjimus, kad turėjom galimybę pristatyti savo darželį, savo kalbą, žaidimus“ – grįžusios po stažuotės dalinosi įspūdžiais pedagogės. Savo patirtį, įspūdžius iliustruodamos nuotraukomis, Aurika ir Eglė pristatė mokytojų kolegijoje.

„Ši kelionė man suteikė daug naujos patirties. Buvo labai įdomu stebėti, kaip kitose šalyse Valdorfo darželyje dirba auklėtojos ir iš jų pasisemti naujų idėjų, mokytis. Mano buvimo laikas buvo labai svarbus man, kaip pedagogei, nes teko stebėti kaip persipina Mykolo laikotarpis su Žibintų laikotarpiu. Turėjau galimybę dalyvauti ir vaikų gimtadienio šventėje, kuri taip pat paliko įspūdį. Iš šios kelionės parsivežiau naujų idėjų, naujų minčių, kurios labai reikalingos mano saviugdai ir mano darbui su vaikais“ – džiaugėsi savo patirtimi stažuotėje Aurika.

valdorfo darzelyje vokietijoje 002„Mobilumas buvo puikiai organizuotas, pasiruošimas mobilumui, kelionė, bendradarbiavimas ir darbas įstaigoje vyko sklandžiai. Praktika buvo stebimoji, tačiau turėjau galimybę  intensyviai dalyvauti veiklose, dalintis žiniomis. Išlaikyta dermė tarp aktyvaus darbo ir laisvo laiko sudarė puikias galimybes asmeninės kultūrinės pažintinės programos įgyvendinimui.  

Labai teigiamai vertinu mentorės Susanos von Koppen darbą. Gavau puikią galimybę stebėti profesionalios, patyrusios pedagogės darbą“ – dalinosi įspūdžiais ir išgyvenimais Eglė.

valdorfo darzelyje vokietijoje 003Tai jau antra mūsų pedagogių stažuotė šiame darželyje. 2016 metais čia praktiką atliko direktorės pavaduotoja ugdymui, Jūratė Tatolytė, ir direktorė, Audra Liaudanskienė. Stažuočių metu Vokietijoje mus nuoširdžiai globoja mūsų buvusi darbuotoja euritmistė Liuda Adomaitytė ir gerb. I. ir K.-D. Bodack šeima, kuriems ir šį kartą esame dėkingi už galimybę aplankyti Gröbenzell Valdorfo darželį ir mokyklą.